Grappling

Grappling a BJJ (Brazilské Jiu-Jitsu)

Grappling
Grappling je specifickým a moderním druhem zápolení, který je velice oblíbený.  Nejsou při něm povoleny údery a kopy, takže se nemusíte příliš bát tržných ran, monoklů a modřin. Do školy či do práce tak druhý den dorazíte, aniž byste všem museli vysvětlovat, kdo vás včera zbil.

 

V čem spočívá Grappling?

Cílem grapplingu je primárně pomocí takzvaných submission technik (techniky nutící soupeře vzdát zápas) zvítězit nad protivníkem. Jak to ale udělat? U grapplingu je kromě síly a svalů třeba zapojit i mozek.

Grappling versus BJJ

Grappling  v sobě obsahuje široké spektrum rozličných hmatů, chvatů, pohybů, úniků, porazů a hodů z nejrůznějších úpolových sportů. Stejně tak je tomu i u BJJ neboli Brazilského Jiu-Jitsu. Rozdíl mezi těmito sporty je na první pohled pouze nepatrný, na průběh boje však vliv má. Zatímco ke grapplingu nepotřebujete žádný speciální oděv, k BJJ je třeba na sobě mít kimono.

Z historie BJJ

Za zakladatele BJJ se považuje rodina Gracie, jenž je vyvinula na začátku 20. století z juda. Z této rodiny pochází i Royce Gracie, který mnohokrát dokázal vyhrát nad protivníky praktikujícími jiné bojové styly, a to právě díky svému umění boje na zemi.

 

 

Nábor je možný kdykoliv během celého roku

Výběr sportu