Thai box

Chcete se naučit Thai box?

Thaibox

Thaibox neboli thajský box známý také jako Muay Thai je thajské plno kontaktní umění, které se patrně vyvinulo z čínských bojových umění. Jeho základem (ostatně jako základem všech bojových umění) je však nejen užití těla jako zbraně, ale jako zbraň je nutné použít i vlastní já. Jedná se o jeden z nejtvrdších bojových sportů, při němž jsou povoleny údery lokty a koleny.

 

K1 vychází z Thai boxu

Velice podobné Thaiboxu je K1, při kterém se však nesmějí používat lokty, a tak nedochází k tolika zraněním. Pravidla K1 jsou podobná těm z kickboxu, byla však zjednodušena, aby podporovala vzrušující zápasy, které mohou skončit knockoutem.

Thai box - jak je to s ním v Thajsku?

Zajímavostí je, že v Thajsku je Muay Thai nejen sportem, ale i vojenskou bojovou technikou. Kdykoliv má thajský voják bojovat beze zbraně, vždy použije Muay Thai. Až do dvacátých let 20. století byl thajský box dokonce i součástí povinné školní výuky. Při hodinách však často docházelo ke zraněním žáků, a tak se od výuky Muay Thai na školách muselo upustit.

 

Thaibox pod vedením pravého profesionála

K nám thajský box přišel po pádu komunistického režimu, ale i tak se dá říci, že je u nás stále novým sportem. Výhodou našeho klubu je to, že Thaibox v něm trénuje Khom Phiphitsala, tedy muž, který pochází přímo z kolébky tohoto sportu – z Thajska. Khom Phiphitsala má za sebou přes 100 profesionálních zápasů Thaiboxu a v roce 2003 se dokonce stal šampionem Thajska.

 

A tak pokud si chcete thajský box zacvičit pod vedením pravého profesionála, neotálejte už s návštěvou našeho klubu ani minutu.

 

Nábor je možný kdykoliv během celého roku

Výběr sportu