MMA

MMA

 

Chcete si dát pořádně do těla? Chcete bojovat, pracovat na svém těle, ale zároveň i na svém duchu? Potřebujete se umět ubránit, když na to přijde? Pak je tu MMA.

 

Co znamená MMA?

MMA právě pro vás.MMA (či Vale-tudo, Free-Fight, Ultimate-Fighting apod.) je termín, který se používá pro plno kontaktní bojový sport, ve kterém jsou umožněny nejrůznější bojové techniky, které jsou převzaté z nejrůznějších bojových umění nebo bojových sportů. MMA vychází z klasického boxu, thajského boxu, juda, samba, valetuda, brazilského jiu-jitsu a pankrationu. Zahrnuje tedy jak boj v postoji, tak shazování a boj na zemi (grappling).

Historie MMA

MMA má své kořeny v Pankrationu (obdobě dnešního boxu a zápasu), který byl představen na řeckých olympijských hrách v roce 648 př. n l. Zrod moderních MMA je možno vystopovat v Brazílii, v první polovině 20. století. Ve stejném období se však konaly nejrůznější soutěže smíšených stylů po celé Evropě, Japonsku a Pacifiku.Ultimátní zápasy vznikly z jediného důvodu – zjistit, který bojový sport či bojové umění je nejlepší. Lidé se snažili nalézt nejúčinnější bojové umění v reálném boji beze zbraně. Proto se dříve závodníci stavěli proti sobě s minimálními pravidly a až později bylo přijato množství pravidel s cílem zvýšit bezpečnost závodníků a rozšířit oblibu tohoto sportu.

MMA dnes

Dnes jsou charakteristickým vybavením pro tento sport tzv. ultimátnické rukavice, které umožňují zachycení soupeře, protože prsty nejsou ničím kryté. Dále se používá suspenzor a chránič zubů.

Kdo se chce pustit do MMA, nemusí se ničeho bát.

Jednotlivé tréninky MMA jsou v našem klubu navíc přizpůsobeny schopnostem, zkušenostem a přáním jednotlivých účastníků a každý si tedy z MMA může vzít to, co sám chce.

 

 

Nábor je možný kdykoliv během celého roku

 

Výběr sportu